Būk geresnė. Gyvenk kokybiškai. Eik į lauką.

Tytyvėnai

Šventės pasibaigia, eglutės nubyra, „išeiginiai“ bateliai sugula atgal į dėžutes ir vėl grįžta kasdienybė. Tiesa, trumpam ji dar būna nekasdieniška, bent jau iki tol, kol neišsenka entuziazmas pildyti „Naujų metų planus“.

Aš šiais metais plano nerašiau, vietoj jo susikūriau „mantrą“, kurią daug lengviau prisiminti, nei 38 punktus smulkių pasižadėjimų. Ir ji tokia paprasta, tokia žemiška, tinkanti kiekvienam, gal net verta išsitatuiruoti ar pasikabinti ant sienos, gražiai įrėminus: „Būk geresnė. Gyvenk kokybiškai. Eik į lauką“. Ją prisimenu kasdien ir, nuoširdžiai, vis dar būnu giliai įkvėpta stengtis jos klausyti.

Būk geresnė

2016 metai buvo mano didžiausių išbandymų metai. Tiksliau, didžiausio išbandymo – Motinystės. Augindama Mykolą atradau daug būdo bruožų, kurių net nemaniau turinti. Apmaudu, bet daugelis jų nėra patys gražiausi. Šimtus kartų savim nusivyliau, dar daugiau – man buvo gėda. Bet kažkuriuo momentu, visai neseniai (!) suvokiau, kad ne viskas prarasta ir kad galiu stengtis būti geresnė! Tiek vidumi, tiek išore. Pradedant savo mintimis, pastangomis ir poelgiais, baigiant savo sveikata, rūpinimusi savimi bei kasdiene išvaizda.

Gyvenk kokybiškai

Ši dalis labai susijusi su meile sau ir gyvenimui. Tik visai neseniai „nubudau“ suvokusi, kad mano vaikui jau beveik pusantrų metų ir pasiteisinimas „negaliu, neturiu laiko, visas dėmesys privalo būti jam“ – nebegalioja! Mykolas jau toks savarankiškas ir jam jau seniai nereikia tiek dėmesio, kiek jo reikėjo pirmaisiais mėnesiais.

„Iki pietų negalim niekur išeiti, nes tuoj ateis miegelio valanda“. Bet ei, juk jis gali užmigti ir vėliau pusvalandžiu ar net valanda. „Neturiu laiko pasigaminti normalių pusryčių, nes turiu pavalgydinti Mykolą“. NE! Juk mes abu galime valgyti lygiai tą patį,  tuo pat metu, o jei ir noriu kažko kito – pasigaminsiu, kai jis pavalgys ir eis žaisti. Taip, jis jau moka žaisti pats! Aš neturiu jo visą laiką linksminti. Vietoj to galiu išlįsti iš chalato ir apsirengti. „Savaitgalį niekur neišlendam, nes turim vaiką“. Oh…juk. Mama mielai pažiūrės arba veskimės į kavinę jį drauge! Ir taip šimtais pavyzdžių. Nežinau, koks mėnulis buvo man užtemęs.

Eik į lauką

Gamta savyje saugo harmoniją. Tiesiog žiūrėjimas į medžius pro langą (nei, tarkim, į gatvę, pilną mašinų), žmogų ramina, daro jį produktyvesnį. Tai kokie stebuklai nutinka mums fiziškai būnant gamtoje? Jau buvau pamiršus… O taip pat šis „eik į lauką“ reiškia nebuvimą namie. Būk bet kur, kur įdomiau: spektaklyje, koncerte, svečiuose, kavinėje, miške, Paryžiuje, ant ledo, apsnigtoje pievoje, pas močiutę kaime… O tai – ne tik įspūdžiai, bet ir judesys, sveikata, prasiplėtęs akiratis, naujos pažintys – ištisas pasaulis!

Nežinau, gal nesitatuiruosiu šios mantros, bet kokį paveikslą su šiais stebuklingais žodžiais sukurti reiktų ;)

M.

Jums dar patiks