Alkoholiu „kvepiantis“ veido prausiklis

Eubiona aloevera veido prausiklis

Labas, gegužės vidury!

Kol rašiau šį įrašą, tol spėjo nužydėti mano kiemo vyšnios, nuo liūčių nubyrėjo pusnys obelų žiedlapių, ir kiti žydėjimai pasibaigė. Oras subjuro ir nebėra dėl ko džiaugtis, o būčiau siūliusi už tai pakelti taurę! Prieš savaitę rašiau taip: „Jūs gerkit šampaną, o aš išgersiu savo Eubiona veido prausiklį – efektas greičiausiai bus tas pats.“

Taigi įsigyjau Eubionos aloe vera veido prausiklį su granatais, skirtą visų tipų odai. Džiaugiausi geru pirkiniu, nes kosmetika su alijošium, o ir grynas alijošius, man labai patinka, bet po pirmo panaudojimo likau stipriai nusivylusi. Kodėl? Nes mano alijošiaus gelis pasirodo esąs ne prausiklis, o gryniausia degtinė: kvepia alkoholiu, graužia kaip alkoholis, sausina kaip alkoholis. Arba aš kažko nesuprantu, arba gamintojai gerokai padaugino laipsnių.

Aš nesu alkoholio kosmetikoje priešininkė, kai šis yra gerasis. Ir prieš blogąjį nesu kategoriškai nusiteikusi, kai jo naudojama nedaug, tačiau kai gamintojas sako, kad priemonė yra „švelni, tinka visų tipų odai ir ją galima naudoti kasdien“, piktinuosi iki raudonumo skruostuose, supratusi kad man melavo. Bet čia, pripažįstu, apsigavau pati. Turėjau atkreipti dėmesį, kad alcohol (ir, keista, be jokių konkretesnių uodegėlių), Eubionos prausiklio ingredientų sąraše rikiuojasi net šeštas (iš 16 viso bendro rinkinio), o kaip žinia, sudedamosios dalys rašomos pagal jos kiekio kosmetikoje hierarchiją.

Nepirk katės maiše arba Eubionos prausiklio skubotai

Jau esu prisipažinusi, jog kartais man dalykų užsireikia labai greit, čia ir dabar. Ožka ragoška. Taip nutiko ir su šiuo prausikliu. Neseniai buvau gavusi veido prausimo šepetėlį, tad jam į kompaniją labai reikėjo skystos priemonės, kad kuo greičiau galėčiau išbandyti. Na ir ką.. Eidama pro Livinn, pajutau nesuvaldomą norą tučtuojau kažką tokio įsigyti ir čia jau niekas manęs negalėjo sustabdyti. Įlėkiau į parduotuvę, grobuonišku žvilgsniu perskanavau visas prekes ir, kaip rimtų problemų turinti šopoholikė, griebiau vieną. Per tą trumpą gviešimosi akimirką dar spėjau akies kraštu permesti sudedamųjų dalių sąrašą. Na taip, alkoholį pastebėjau, bet jis tada man pasirodė toliau nuo sąrašo priekio, todėl patikėjau, kad „viskas čia gerai“. Paėmiau. Po dviejų kartų pabandymo (pirmojo ir antrojo, kad įsitikinčiau, ar prausiklis tikrai toks niekam tikęs) galiu drąsiai konstatuoti, kad šis Eubionos aloe vera „visų tipų odai“ skirtas prausiklis yra tikrai niekam tikęs.

Ką sako gamintojai?

O jie sako gražius dalykus: „Veido prausiklis su alavijais ir granatais, ekologiškas. Prausia švelniai, tinka naudoti kasdien. Alavijai ir granatai drėkina odą, ją nuramina ir padeda stabilizuoti drėgmės kiekį odoje. Idealiai tinka makiažui valyti. Tinka ir jautriai odai.“

Ką sakau aš?

Meluojat dėdės. Prausiklis gal ir kvepia granatais pauosčius pirmą kartą, bet užtepus ant veido ir ypač po nosim, labai greit pakvimpa su niekuo nesumaišomu spiritiniu aromatu. Tinka visų tipų odai? Neįsivaizduoju tokiu prausikliu prausiamos jautrios, sausos ir brandžios odų. Gal nebent tiktų labai storos, riebios, uždegiminės odos turėtojui vyrui, kuris karts nuo karto remontuoja variklius ir tepalais išsitepa nosį. Prausia švelniai? Ir vėl ne. Švelnumą aš įsivaizduoju kiek kitokį – prisiglaudžia katinukas ir taip gera gera. Toks prisiglaudimas yra švelnus. Po prausimosi švelnia priemone veidas turi likti sudrėkintas, be tempimo ar sausumo jausmo ir tikrai neturi graužti nukrapštyto spuogo ar mažų nagučių įdrėskimo.

Ar alkoholis kosmetikoje yra blogai?

Egzisuoja dvi kosmetikos gamintojų ir jos vartotojų stovyklos, kaip ir dviejų tipų alkoholis (jau minėjau, gerasis ir blogasis- apie juos netrukus skaitykite atskirame mano įraše). Vieni sako, kad natūralus, tačiau bloguoju vadinamas iš augalų išgaunamas alkoholis (etanolis) yra nekaltas ingredientas, kiti gi aiškina, kad odai jis nėra geras draugas. Aš laikausi viduriuko. Man jis ne itin patinka mano taurėje, bet, kaip sakiau, kai jo nedaug ir aš jo neužuodžiu/ nejaučiu savo kosmetikos priemonėje – viskas ok. Tačiau jau žinau iš patirties, kad dideli jo kiekiai kasdien naudojamoje kosmetikoje yra labai blogai.

Alkoholiniais prausikliais, tonikais ir panašiom priemonėm „prižiūrima“ oda yra ne puoselėjama, o alinama. Alkoholis nugremžia natūralų apsauginį odos sebumą, taip gerokai sulėtindamas gyjimo ir ląstelių atsinaujinimo procesus. Oda ilgainiui išsausėja, papilkėja, ima rastis spuogų, o po jų likusios pigmentinės dėmės ilgiau ruduoja, nei blukdamos natūraliai ar gydant švelniomis priemonėmis. Tai pat alkoholinė kosmetika, akimirksniu išsausindama odos paviršių, dažnai tokios kosmetikos naudotoją įtraukia į uždarą ratą: „oda akimirksniu išsausinama, bet po kelių valandų, norėdama kompensuoti drėgmės trūkumą, ši ima gaminti daugiau riebalų. Deja, kur riebalų perteklius, ten užsikimšusios poros ir nuolatinis poreikis praustis“. Taigi, tokie štai dalykai, jei kartais užmiršote ar nežinojote.

O Eubionos prausiklio tikrai nerekomenduoju, na nebent tam tepaluotam mechanikui. Ir gal dar mano likimo sesėm namų šeimininkėm. Nu žinot, nučiupinėtiems veidrodžiams pavalyti, riebaluotiems paviršiams paplauti… ;)

IMG_2745

Likit gražios!

Monika

Jums dar patiks