Įkvėpimai. Sausis

pusnis

Žiūriu pro langą – tirpsta pusnis. Taip ir nespėjau nė vienos paragauti…

Ir tikrai. Sausis prabėgo kaip koks laukinis žirgas. Tik sužvengė, pralėkdamas prieš pat nosį, ir dingo horizonte. Bet taip jau nutinka, kai esi labai mažo žmogelio mama. Niekur ilgiau neišeisi, nieko didelio nenuveiksi (visada yra ūpo pradėti, bet beveik niekada nėra laiko pabaigti). O kai dienos vienodos, be didelių darbų ir užsiėmimų, ima ir sutirpsta nepastebimos…

Nesivaikau madų ir dažniausiai sąmoningai vėluoju žengti koja kojon su paskutinėm tendencijom, nes dažnai tik užsidegę nauji „Vau“ tuoj pat ir perdega. Bet štai populiarumo viršūnių neužleidžianti blogerių tema „mėnesio mėgstamiausi“ jau kuris laikas kirba ir mano planuose. Tad kodėl gi nepasidalinus šio mėnesio įkvėpimais? Be to, juk nauji metai ir dabar pats tinkamiausias laikas įvesti naujų įpročių…

Mėnesio desertas, įkvėpęs mane nesuvalgyti nė vieno įprasto saldainio ar šokolado – Datulės.

juicy dates rimi datulės

Labai tikiuosi atradusi viduriuką tarp sveriamų ir ganėtinai brangių, bet labai sultingų ir natūralių Mejool datulių ir visiško jų nesusipratimo – supakuotų ir dar su gliukozės sirupu bei aliejumi. Mano favorites pardavinėja Rimi ir jos yra tiesiog puikios! Viena- dvi sultingos sudžiuvelės numalšina bet kokį saldumyno troškimą :) Ir nors dar kartais pasvajoju apie Snikerį ar Milką, labai savim džiaugiuosi, jog nepasidaviau ir toliau labai šauniai laikausi be jų.

Mėnesio „pirmas kartas“, įkvėpęs sintetinius vitaminus iškeisti į protingesnę sveikatos stiprinimo priemonę – daigintos sėklos.

daigintos sėklos

Pasirodo, daiginti sėklas yra visiškai nesudėtinga. Ir nors skonis nėra labai charakteringas, šviežiai sudygusios ir vitaminus išlaisvinusios sėklytės mane vilioja daug labiau, nei šiuo metu pardavinėjami vaškiniai pomidorai ar ant plastmasės išaugusios salotos.

Mėnesio staigmena, nunešusi į stiprių kvapų pasaulį ir įkvėpusi nenustoti ieškoti tobulo kvapo – L’erbolario. Itališkos kosmetikos apžvalga jau kitame įraše :)

l'erbolario

 

Mėnesio pirkinys arba greičiau laimikis –  veliūro tympės.

veliūro tympės

Ką tik rašiau, kad nesivaikau madų, o štai dabar džiaugiuosi šiuo metu madingiausio audinio tympėm. :)) Bet aš jų neieškojau, pačios mane susirado. Tą vienintelį kartą, kada turėjau progos užsukti į Gausą, ėmė ir sublizgo jos prieš mano akis. Mykolas miegojo mašinoje, o nekantri auklė (jaunesnioji sesuo) prašė labai ilgai neužtrukti, tad net nesimatavusi griebiau jas ir nusipirkau už 5 eurus. Tiesa, tympės labai renka pūkus ir dažo, bet atleidžiu, nes labai patogios (aš vis dar neįtelpu į savo įprastas kelnes. oh well… gal jau ir nebeįtilpsiu…)

Mėnesio kosmetikos priemonės, įkvepiančios apskritai: šaltalankių ir argano aliejai

20160202_113622

Mano nepakeičiamieji gelbėtojai po bemiegių naktų! Arba aš labai tikiu nebūtais dalykais, arba šie aliejai tikrai akimirksniu atgaivina papilkėjusį veidą. Mykoliukas vis dar išsibudina 4-5 kartus per naktį, keliasi 6 ryte ir labai nori būti nešiojamas, tad naktį ilsėtis nelabai turiu kada ir tai ypač matosi po mano akim. Šaltalankius kaip kaukę tepu vakare (aliejus yra labai ryškios oranžinės spalvos, tad išsitepus atrodau lyg gerokai padauginusi savaiminio įdegio kremo :)) , o argano aliejus vieną arba kitą naudoju ryte. Puikuoliai mano. Utiu tiu :)

Mėnesio kvailystė, neįkvėpusi visai, bet verta paminėti: bomba Akropolyje.

Pirmą kartą teko evakuotis dėl grasinimo susprogdinti. Na taip, jei būčiau apsipirkinėjui Londono Harrods ar seilę varvinusi Paryžiaus Pompodou, situaciją vertinčiau visai kitaip. Tačiau buvau Šiauliuose, o čia gyvena kvailai juokauti mėgstančio, nelabai protingo jaunimo. Vietoj išgąsčio jutau susierzinimą, jog negaliu tęsti ramaus ledo laižymo. Nors gal ir gerai, buvau pasiruošusi leisti Kalėdoms gautas pinigines dovanas, bet neišleidau.

Mėnesio nepakeičiamasis: mobili auklė

auklės

Na, ne tokia mobili, kaip Merė Popins, bet vis tiek ne pa kei čia ma! Tai daiktas, kuris leidžia palikti vaikelį miegantį vieną. Dabar turiu šiek tiek daugiau laisvo ir ramesnio laiko, kada viena aparatėlio dalis budi prie mažojo, o antra – su manimi. Nebereikia kas penkias minutes bėgioti tikrinti, ar Mykolas neatsikėlęs, o kai tik išgirstu pirmuosius garsus, dažnai spėju jautrų miegantįjį grąžinti į miegą, šiam dar nespėjus įsiverkti ir taip išsibudinti. Jaunosios mamos, rekomenduoju!

Mėnesio pasiekimas, įrodęs, kad atkaklios pastangos neša puikių vaisių: Mykolas pats užmiega. Čia be komentarų.

Mėnesio laisvalaikis: pasivaikščiojimas ant užšalusio ledo.

2016-02-01 16.01.20

Maniau, kad niekada neišdrįsiu to padaryti – eiti vidury didžiausio Šiaulių Ežero! Iš pradžių buvo nejauku ir įtariai žiūrėjau į visus įskilimus bei žvejų paliktas skylutes, bet tvirtai laikančios Mr. E rankos ir vaikiškai naivūs drąsinimai leido patirti vieną didesnių šios žiemos įspūdžių! Geros valandos pasivaikščiojimas buvo nepaprastas. Seniai tokio reikėjo.

Mėnesio spalvos: nuo visiškai baltos baltos iki beveik vasarinės žalios! Arba kaip mano kiemo augalai žavingai derėjo su mano aulinukais :)

spalvu koliazas

Tą kartą pūtė labai stiprus vėjas, tad nuotraukos gavosi truputį išplaukusios, bet bendrą vaizdą galima pamatyti. Ir taip, nuotraukoje matot žaliuojančias petražoles :) Šviežios…

Ką gi, buvo visai šaunu. Labai tikiuosi, kad ir Vasaris atneš ką nors verto pasidalinti. O kol kas sakau iki!

Likit gražios,
Monika

Jums dar patiks

2 komentarai