Veido prausimas aliejumi. Mano patirtis

oil cleansing method

Sveikos!

Savaitgalį po ilgo laiko mane apėmė įkvėpimas pasidažyti daugiau ir ryškiau, nei įprastai. Pati stebėjausi, ko ta ranka siekia akių šešėlių, skaistalų ir net šukyčių trumpiems, šiaipniekadanesiveliantiems antakiams :), bet buvo saulė, proga, gera nuotaika ir net laiko buvo.

Paprastai daug nesidažau dėl keletos priežasčių ir viena jų – vakare labai tingisi visa tai nusivalyti :) Bei ei, mama mane mokė (o gal močiutė?), kad miegoti reikia eiti švariai, tad kantriai nusivalau kiekvieną blakstieną, kad ir kokia pavargusi būčiau.

Iki šiol makiažo valymui mano pagalbininkai buvo: Biodermos micelinis vanduo, kokosų aliejus ir koks nors po ranka pasitaikęs hidrolatas, tačiau sukaupusi truputį per didelę retokai naudojamų aliejų kolekciją, kuri vis dėlto turi galiojimo laiką, sugalvojau pabandyti internete populiarų veido valymą aliejumi arba oil cleansing method.

Kam tinka „prausimasis“ aliejumi?

Aliejaus metodas skirtas ne tik makiažo valymui. Iš esmės tai yra natūrali ir švelni alternatyva veido prausikliams ir skirta atsikratyti bet kokiems laikiniems odos netobulumams: aknei, juodiesiems nosies taškeliams, papilkėjimui, mažoms raušlelėms, išsausėjimams bei visiems odos tipams (taip pat ir riebiai/problematiškai). Taip. Internete merginos džiaugiasi atsikračiusios net giluminių cistinių spuogų, tad panašu, kad kantrus ir pastovus prausimasis aliejumi atneša puikių rezultatų.

Reikalingos priemonės ir eiga

Akivaizdu, reikia aliejaus, o tiksliau, lengvai sumaišomo jų mišinio: jūsų pasirinkto paprastesnio bazinio nerafinuoto aliejaus (alyvuogių, saulėgrąžų, kokosų ar kokio kito) ir ricinos. Dar nedidelio veido rankšluosčio ir tekančio karštoko vandens.

Ricinos aliejus čia veikia, kaip nešvarumus sutraukianti priemonė, o bazinis aliejus, kaip juos tirpdanti. Maišykite aliejus santykiu 4:1. Didžioji dalis bazinio ir mažoji – ricinos aliejaus. Pastarojo nepadauginkit, nes jis sausina odą.

Į indelį ar delną supilkite aliejus, išmaišykite ir gerai įtrinkite į sausą, nesudrėkintą veidą. Sukamaisiais judesiais išmasažuokite visur, kur kliuvo makiažo (rekomenduojama ir akis, bet aš to nedarau, kodėl- paaiškinimas žemiau). Masažuokite apie porą minučių ir kai jau atsibos, nuvalykite viską kaštu vandeniu (karščiausiu, kiek galite tverti) sudrėkintu rankšuosčiu.

Kas nutinka taip valomai odai?

Aliejus čia veikia kaip nešvarumų tirpiklis, tad ilgainiui veido poros išsivalo, sukietėję komedonai sutirpsta, gerosios veido bakterijos gauna sveiką terpę daugintis ir atlikti savo tiesioginį darbą – kovoti su blogietėmis. Po mėnesio ar ilgiau (priklauso, kiek dažnai kartosite šią procedūrą) veidas taps skaistesnis, lygesnis ir, jei jūsų netobulumų atsiradimo priežastys buvo išorinės, laisvas nuo spuogų ir inkštirų :) Pasakos pabaiga. Eikim miegoti. Nors ne, dar pabūkim. Žemiau- mano asmeninė patirtis.

Mano patirtis

Aliejumi prausiuosi apie du mėnesius, kartą-du per savaitę, kai reikia valyti makiažą arba turiu laiko. Ir valio valio, jau galiu girtis pirmaisiais rezultatais:
1. Nuo to laiko neatsirado nė vieno naujo spuogo, o mano veido oda be jų dažniausiai neapseina,
2. Smakro srityje ir ant nosies akivaizdžiai sumažėjo taškelių,
3. Net paakiai pašviesėjo (na, dar tikriausiai prisidėjo ir tai, jog mano Mykolas jau rečiau keliasi naktimis :)).

Tačiau nebevalau aliejumi akių. Nežinau, ar užsimerkti nebemoku, ar blakstienos išretėjo, bet aliejaus nuolat patenka į akis. Negraužia, tiesiog labai nemalonus jausmas ir ilgai tenka mirksėti, kol visas riebalas išsimirksi. Galvoju, gal prausiant akis su aliejinuotais pirštais, aliejaus joms tenka per daug, nes valantis blakstienas su kokoso aliejum suvilgytu padeliu, problemos nebūna. Tą patį patvirtino ir sesuo. Taigi akis nusivalau atskirai, su vatos padeliu ir jums taip pat rekomenduoju.

Dar labai mėgstu jausmą po procedūros. Veidas jaučiasi elastingas, švarus, atsigavęs. Nei kremo, nei kokios nors kitos priemonės nakčiai jau nebetepu. Tad pabandykit ir jūs! :)

Likit gražios!
Monika

 

Jums dar patiks

5 komentarai

  1. Labai mėgstu aliejus veido valymui, ypač, kaip ir rašai, jei būnu daugiau pasidažiusi. Tik paprastai pritingiu maišyti kelis ir naudoju po vieną, – jojoba, kartais kokosų :)
    Kalbant apie akių makiažą, turėjau panašią bėdą. Dabar darau taip – didžiąją dalį nuvalau miceliniu, o tada vatos pagaliuką mirkau į aliejų ir su juo baigiu šalinti likučius. Gal daugiau vargo, bet užtat į akis nepakliūna :)

    1. Živile, o su drėgnu rankšluosčiu ar vatos padeliu nusivalai? Aš bandžiau ir vienaip ir kitaip, tai karštas drėgnas rankšluostis nors ir atima daugiau laiko, bet po jo jausmas būna „švaresnis“ :)

  2. O štai naujiena !!!! Įsisaugojau dar vieną blogą skaitiniams :) o dar svarbiau, kad sužinojau apie prausimasi aliejais, bus mano rutinoje :) tik naudosiu aliejus kurie nekemša odos :)

    1. Kaip smagu ir ačiū įsijungus į skaitytojų ratelį :) o dėl aliejų komedoniškumo visiškai sutinku. Jei kartais norėtumėte atnaujinti žinias, tai čia esu sudėliojusi mažiausiai ir daugiausiai poras kemšančius aliejus „Aliejai, kurie nekemša porų“ ;)

  3. Žinoma, juk apsiskaičiau, radusi šį blogą, ne vieną straipsnį skaičiau , tad jau esu gudri :) , jau prieš tai rašant komentarą, jau buvau sužinojusi apie aliejus nekemšančius porų :) smagu